Kupimy własne, gminne pojemniki na śmieci, dzięki czemu obniżymy opłaty za ich wywóz. Ujednolicimy stawki i częstotliwość odbioru odpadów na terenie gminy.
Będziemy kontynuować wsparcie dla gminnych OSP: doposażymy je w sprzęt ratowniczy i zmodernizujemy remizy w Rogowie i Lubiczu Dolnym. Rozwiniemy gminny monitoring w miejscach o dużym przepływie ludzi. Doświetlimy przejścia dla pieszych na drogach gminnych.
Przygotujemy projekty na budowę ścieżek rowerowych i inteligentnych sieci wodociągowych. Będziemy zabiegać o środki finansowe na kulturę i atrakcyjną ofertę spędzania wolnego czasu na terenie gminy poprzez budowę Centrum Aktywności Lokalnej w Lubiczu Dolnym i nowoczesnej świetlicy w Grębocinie. Pozyskane środki będą przeznaczone także na zajęcia dla mieszkańców.
W poprzednich 5 latach 45 ulic na terenie całej gminy zyskało nawierzchnię utwardzoną. Będziemy kontynuować budowę nawierzchni utwardzonych na terenie wszystkich sołectw. Dokończymy priorytetową inwestycję - drogę do strefy ekonomicznej Małgorzatowo, co znacząco przyczyni się do wzrostu dochodów własnych gminy, które zainwestujemy w modernizację dróg gminnych. Rozbudujemy sieć chodników przy drogach gminnych.
Będziemy kontynuować inwestycje w infrastrukturę szkolną. Wyremontujemy stołówkę w szkole w Lubiczu Górnym, a kuchnia zostanie przeniesiona do odnowionych i większych pomieszczeń. Rozbudujemy szkoły podstawowe w Lubiczu Dolnym, Złotorii i w Młyńcu Pierwszym. Szkoła w Lubiczu Górnym wzbogaci się o bieżnię lekkoatletyczną.
Zwiększymy liczbę wydarzeń kulturalnych w gminnych bibliotekach, w tym spotkania ze znanymi osobami ze świata literatury, sztuki czy sportu. Będziemy kontynuować wsparcie lokalnych klubów sportowych oraz rozwijać ofertę zajęć sportowych dla mieszkańców gminy. Budowa ogólnodostępnej bieżni lekkoatletycznej przy szkole podstawowej w Lubiczu Górnym przyczyni się do zwiększenia aktywności sportowej mieszkańców. Rozwiniemy ofertę dotychczasowych wydarzeń gminnych: Lubickiego Lata, Dnia Kobiet i Dnia Niepodległości.
Będziemy kontynuować rozbudowę infrastruktury rekreacyjnej, sportowej i gastronomicznej na terenie kąpieliska w Józefowie. Większy nacisk położymy na organizację międzygminnych rajdów rowerowych, spływów kajakowych i wycieczek krajoznawczych po terenie gminy. Rozbudujemy place zabaw. Zbudujemy łącznik dla ścieżek rowerowych między Lubiczem Dolnym a Toruniem.
Rozwiniemy sieć kanalizacyjną na terenie gminy. Będziemy kontynuować walkę ze smogiem poprzez dalszą kompleksową pomoc w ramach programu „Czyste powietrze”, z którego nasi mieszkańcy pozyskali już ponad 13 mln złotych.
Wprowadzimy plan ogólny zagospodarowania przestrzennego na terenie gminy, wychodzący naprzeciw potrzebom mieszkańców w zakresie wyznaczania nowych terenów pod zabudowę mieszkaniową i wyznaczymy nowe tereny usługowe dla rozwoju przedsiębiorczości.
Na bazie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej powstanie Centrum Usług Społecznych o dużo szerszym zakresie świadczenia usług. Oprócz dotychczasowych form wsparcia osób potrzebujących uruchomimy nowe usługi: pomoc prawna, psychologiczna, logopedyczna, socjoterapeutyczna, usługa door to door, opieka wytchnieniowa. Powstanie też Klub Wsparcia Seniora w Lubiczu Dolnym. Uruchomimy w Gronowie wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego.
Rozbudujemy i zmodernizujemy sieć wodnokanalizacyjną na terenie naszej gminy. Pozyskamy środki unijne na utworzenie inteligentnej sieci zarządzania gospodarką wodną w celu obniżenia kosztów dostarczania wody. Zabezpieczymy ciągłość dostaw wody poprzez budowę wodociągu pod dnem Drwęcy w Złotorii. Podejmiemy działania zmierzające do obniżenia ceny wody poprzez budowę własnego ujęcia i będziemy renegocjować stawki za odbiór ścieków.
W partnerstwie z miastem Toruń i sąsiednimi gminami stworzymy sprawną sieć komunikacji zbiorowej na terenie naszej gminy. Wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko - Pomorskiego doprowadzimy do powstania nowego przystanku w Lubiczu Górnym i zwiększymy ilość połączeń kolejowych z Toruniem.